Geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı arasında ne fark vardır ?

Geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı arasında ne fark vardır ? aradaki fark sadece dayanma süresimidir ? kalıcı flep yöntemine göre geçici kızlık zarı dikimi yorumları neden daha seyrektir, kalıcı kızlık zarı dikiminin geçiciye göre en önemli üstünlüğü nedir, geçici kızlık zarı dikimi sonrası akıntı normalmidir, geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar en fazla kaç gün sonra cinsel ilişkiye girebilirler,  1 haftalık gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi ? ( anlaşılma ihtimali çok düşüktür ) flep yöntemi sonrası başarısız olursa üstüne geçici kızlık zarı dikimi yapılabilir mi ? geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır ? ( 1 haftalık veya 2 haftalık dayanma süreleri vardır )  Bunlar 2020 yılında sık karşımıza çıkan konu ile alakalı sorulardı, asıl konuya aşağıdaki paragrafta giriyorum.

Geçici himenoplasti adındada anlaşılacağı gibi kısa bir süre için yapılan bir işlemdir, ilişkiye girilmediği durumlarda kalıcı bir bekaret sağlamaz, işlemin çeşidine göre 1 hafta veya 2 hafta içinde kendiliğinden yok olur, dolayısı ile 1 hafta veya 2 hafta içinde cinsel ilişkiye girilmesini gerektirir. Buna karşılık flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde daha meşakkatli bir çalışma söz konusudur, vajina duvarlarından büyük dikkatle kaldırılan ince flep tabakalardan yeni bir kızlık zarı oluşturulur, fleplerin bir uçları vajina duvarıdan sabit bırakıldığı içinde yeni yapılan zarın içindeki kan damarları aynen çalışmaya devam eder, bu durumda cinsel ilişkiye girilmediği sürece yeni kızlık zarıda hayatiyetini sürdürür, günün birinde cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılarak içindeki damarlar parçalanır ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. Geçici ile kalıcı arasında en bariz fark dayanma süresidir, 2. en önemli fark ise fiziki görünümdür, kalıcı flep yönteminde annüler kızlık zarı , yani ortada tek delikli kızlık zarı yapılır, iyileşme döneminden sonra jinekolojik muayenelerde sonuç genellikle bakire olarak çıkar, ameliyat geçirildiğinin anlaşılması oldukça zordur, ama geçici kızlık zarı dikimi için bunu söylemek mümkün olmaz, zira eski yırtılmış kızlık zarı üzerine geçici dikiş atılmasından ibarettir ve dikişlerin doku sıvılarında erime süreside geçici kızlık zarı dikiminin ömrünü belirler. Bu süre içinde cinsel temas kurulursa penis başı dikişlerin yırtılmasına ve dikiş tutturulan vajina duvarının kanamasına yol açar.

Aslına bakarsanız bekaret ameliyatları için başvuranların 10 da 9 kadarı kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini tercih eder, kalan %10 luk kesim ise geçici kızlık zarı dikimini yaptırır, bunların en sık sebebi ise kalıcı kızlık zarı dikiminin 1 aylık iyileşme dönemini bekleyecek vakitlerinin olmamasıdır. Geçici kızlık zarı dikimi fiyatlarının 2020 senesinde kaç para olduğunu ve diğer detayları öğrenmek için  den yazabilirsiniz, yada direk arayın Sitede fiyat yazılmaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Geçici kızlık zarı dikimi 2021

Geçici kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2020

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.