Geçici kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Geçici kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin başında hoplama zıplama gibi normal hayatta kolayca yapabildiğiniz sıra dışı haraketleri cinsel ilişkiye girinceye kadar ertelemek gelir. Kalıcı kızlık zarı dikimi neden yaptırmadımda bu eziyeti çekiyorum diyebilirsiniz, ama bekaret ameliyatı konusunda kararsız kaldınız ve artık düğüne günler kala yok arkadaş ben yaptırmam lazım dediniz ama kimi arasanız artık size kalıcı flep yöntemi olmaz, kalıcının iyileşmesi için en azından 25 gün geçmesi gerekir demişlerdir, evet haklılar, zaten tevekkeli değil, 2020 yılı için söylüyorum hastaların %90 kadarı kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırıyor, ve %10 luk kısmıda geçici himenoplastiyi tercih ediyor, bunun en büyük sebebi ameliyata geç karar vermek olabilir ama önemli bir kısmıda kalıcı kızlık zarı dikimi yapan yadsa yapıyorum diyen doktorlar arasında güvenebileceği bir jinekolog bulmamamasıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı arasındaki fark

Flep yöntemi bekaret ameliyatı yapmanın ince eleyip sık dokumak gerektiren hassas bir ameliyat olması , bunu yapıyorum diyen jinekolog sayısının ülke genelinde bir elin parmaklarından az olması gibi haklı sebepler bazı genç bayanları istemeselerde geçici kızlık zarı dikimine yönlendirebiliyor. Ama gel gelelim ki geçici kızlık zarı dikimi doktor için kolay ve kısa süren bir ameliyat olmasına rağmen hasta için gerdeğe girene kadar stres kaynağı ve uykusuz geceler anlamına gelebiliyor, bunun sebebinede geliyorum ; geçici kızlık zarı dikiminde dokuların iyileşmesi , dikişlerin kaynaması gibi süreçler yoktur, vajina duvarlarına karşılıklı gizli dikişler yerleştirilir, vajina iç döşemesi mukoza tabakası birbirine iyice yaklaştırılır, cinsel ilişkide ise penis darbeleri ile vajina duvarları birbirinden ayrılır , aradaki dikişlerde mukoza üzerinde tutturulan yerlerden kanamaya yol açar, ama mekanizma bu şekildedir, bacak haraketleri ile yürüme gibi aktivelerde dikişlerde haraket edeceği için hastaya bir miktar acı verebilir, ayrıca bacakların birbirinden 100 dereceden fazla uzaklaştırılması bazen yapılmış olan geçici kızlık zarını bozabilir, böyle bir durum olduğunda ağrı ve kanama olur, ama 1 haftalık geçici kızlık zarı dikimi yaptırdığınızda bu süreyi aştı iseniz dikişler eriyeceği için herhangi ağrı veya kanama olmadan yapılan işlem kendiliğinden bozulur hissetmezsiniz, yine 2 haftalık geçici zar dikimi olduysa 14. günden sonra kendi kendine sessiz sedasız bozulma sık rastlanır.

Gerçek flep yöntemi 2020 ücretleri

Gerçek anlamda flep kaldırarak yapılan kalıcı kızlık zarı dikiminin yukarıda anlattığım geçici zar dikimlerinden en büyük farkı zamanla yapılan işlemin bozulmaması ve dikişler eridiğinde yapılan zarın siz cinsel ilişkiye girene kadar, aradan onlarca yıl geçse bile baki kalması ve ne zaman ilişkiye girerseniz girin bakire bir bayanla kızlık zarı kanaması açısından aynı sonucu alacak olduğunuzdur. Geçici kızlık zarı dikimi çok eski bir metoddur, gerdek gecesine kadar haraket kısıtlarım, hoplama zıplama, koşma , gelin ata bindi olayı yok bende derseniz tercih edebilirsiniz, sonuç alırsınız merak etmeyin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Geçici kızlık zarı dikimi 2021

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2020

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.