Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2020

2020 yılında Ağustos sonu itibarı ile İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık şu kadar tl civarıdır diye yazmıyoruz. Kızlık zarı dikim yöntemlerinin, flep yani kalıcı kızlık zarı dikimi yönteminden sonra en sık uygulanan 2.ci yöntemi geçici kızlık zarı dikim işlemidir. Bu işlemi daha çok zaman sıkıntısı olan ve kalıcı işlemden sonra ilişki için en az 4 hafta beklemek istemeyen kişiler tercih ederler. Kalıcı işlemin aksine burada işlem zar üzerine yapılır. Nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak burada anlatmam hem etik olmaz hem de yaptıran kişiler açısından uygun olmaz.

Bu işlemden sonra yüksek oranda başarı ve kanama şansı vardır. Gerçek kızlık zarı kanaması neyse hemen hemen aynısı bu işlemden sonra da meydana gelir. Lokal anestezi yani bölgesel uyuşturmayla yapılır. Herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. Geçici kızlık zarı dikim işleminden sonra yatmanız gerekmez. Hemen çıkabilir, evinize gidebilir veya gezip dolaşabilirsiniz. Kalıcı kızlık zarı dikiminde olan kısıtlamalar bu işlem sonrası için geçerli değildir yani herhangi bir kısıtlama yoktur. Günlük hayatınızı aynen devam ettirebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken şey otururken ve kalkarken nazikçe hareket etmeniz sert ve ani hareketlerden kaçınmanızdan ibarettir.

Bu işlemin bir çok avantajı olduğu gibi dezavantajları da vardır. Kalıcı olmaması ve etkisinin en çok 1 hafta sürmesi en büyük eksikliğidir. Zaman açısından sınırlı olduğu için etkisi geçici olduğundan bir çok telaşın bir arada yaşandığı özel zamanlarda bu işe zaman ayıracak ortam bazen bulunamayabilir . Avantajlı yönleri ise basit olması kısa sürmesi, işlem sonrası hareket kısıtlamalarının olmaması, yüksek başarı oranı ve birçok kez yapılabilecek bir işlem olmasıdır. Kalıcı kızlık zarı dikim işlemine göre daha ucuzdur.

Geçici kızlık zarı dikiminin daha ayrıntılı bilgisini hem etik açıdan hem de işlem güvenliği açısında burada veremeyiz. Maaliyet ve diğer sorularınız için bizimle iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Geçici kızlık zarı dikimi 2021

Geçici kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2020

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.